
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | SPI |
| Output Type | Voltage |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 12 |
| Reference Type | External, Internal |
| Settling Time | 15.5 µs |
| Resolution | 1.5 B |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Differential Output | No |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 1.71 V |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
Stock: 54
Distributors
pcbx
Unit Price$23.42583
Ext.Price$23.42583
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $23.42583 | $23.42583 |
| 10 | $19.06432 | $190.64320 |
| 25 | $18.02943 | $450.73575 |
| 50 | $17.05072 | $852.53600 |
| 100 | $16.12505 | $1612.50500 |
